AAA Law ir MJJ fondo webinaro įrašas: kaip suvaldyti patentavimo procesą?

Inovacija ir jos patentas įmonės vertei turi didžiulės įtakos, tačiau tik nedaugelis Lietuvos įmonių turi pakankamai žinių ir patirties registruojant bei saugant intelektinę nuosavybę. AAA Law drauge su teisininko ir investuotojo Mariaus Jakulio Jason filantropiniu fondu „MJJ fondas“ siekia padėti įmonėms, turinčioms milžinišką potencialą kurti Lietuvos gerovę, pirmuosiuose intelektinės nuosavybės apsaugos žingsniuose.

Inovacijų kūrėjai ir vystytojai dalyvavo antrame webinarų ciklo renginyje apie intelektinės nuosavybės apsaugą ir jos komercializavimą:
„Išradimų patentai: kaip suvaldyti patentavimo procesą?“
Patentavimas reikalauja laiko, pastangų ir išteklių. Jei nesame tam pasirengę, galime sustoti pusiaukelėje. Todėl apie inovacijos patentavimą reikia galvoti dar tuomet, kai ji kuriama. Laiku pradėję šį procesą, išvengiame netikėtumų, kai paaiškėja, jog sukurto išradimo patentuoti negalime. Ką būtina žinoti prieš pradedant išradimo patentavimą? Kaip iš anksto numatyti kuriamo išradimo apsaugos būdą? Kokius išradimus galime patentuoti, o kokiems reikia ieškoti kitokių intelektinės nuosavybės apsaugos formų?
 
Antrajame webinare kalbėjome apie inovacijos patentavimo kelią: patentų rūšis, procedūrą, terminus, reikalingus dokumentus ir, žinoma, patentavimo išlaidas. Praktiniais patarimais ir pagrindinėmis taisyklėmis webinare dalinosi intelektinės nuosavybės (IN) apsaugos ekspertės, šioje srityje turinčios daugiau kaip 20 metų patirties:
– AAA Law partnerė, patentinė patikėtinė, Europos patentinė patikėtinė Jurga Petniūnaitė
– AAA Law partnerė, patentinė patikėtinė, Europos patentinė patikėtinė Aušra Pakėnienė
Wevinaro video įrašas:

 
Webinaro metu aptarta:
1. Patentų rūšis;
2. Patentavimo procedūrą ir terminus;
3. Patentavimui reikalingus dokumentus;
4. Patentavimo biudžetą.
 
 Dėkojame tiems, kurie dalyvavo 1–ame MJJ fondas ir AAA Law organizuojamame webinare – „5 taisyklės, kaip apsaugoti įmonės inovacijas”. Čia galite rasti jo įrašą.
 
AAA Law intelektinės nuosavybės apsaugos klausimais konsultuoja nuo 1992 metų. Tarptautiniai teisės žinynai „The Legal 500“, „Chambers & Partners“, „Managing IP“ eilę metų AAA Law išskiria kaip intelektinės nuosavybės apsaugos ir gynimo lyderę. AAA Law intelektinės nuosavybės ir teisės ekspertės Aušra Pakėnienė, Jurga Petniūnaitė, Otilija Klimaitienė, Giedrė Domkutė vertinamos kaip labiausiai patyrusios Lietuvoje. AAA Law daugybę metų konsultuoja ir atstovauja Lietuvoje žinomoms tarptautinėms farmacijos, maisto pramonės, chemijos, tekstilės, grožio, biotechnologijų ir kitose pramonės šakose veikiančioms įmonėms. Taip pat konsultuoja ir atstovauja įvairių pramonės šakų Lietuvos gamintojams ir paslaugų teikėjams, mokslo institucijoms bei inovacijų kūrėjams. www.aaalaw.eu
 
Teisininko ir investuotojo Mariaus Jakulio Jason fondas sukurtas teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, kurie gali ir nori prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. www.mjjfondas.lt

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!