#ŽiniosLietuvai: Barbora Butkutė apie sergančią Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą ir kaip ją gydyti

MJJ fondo granto laimėtoja Barbora Lucy šiuo metu Nyderlanduose gilina savo profesines žinias sveikatos ekonomikoje ir vadyboje. Šiame straipsnyje ji teigia, jog Lietuvos sveikatos priežiūros sistema gali būti daug geresnė. Lietuvių gydytojai nenusileidžia pasauliui savo ekspertiškumu. Kauno ir Vilniaus gatvėmis vaikšto užsieniečiai, atvažiavę į Lietuvą studijuoti medicinos. Tačiau visa padėtimi labiausiai atrodo nepatenkinti (pagrįstai!) ne pacientai, o gydytojai. Kodėl?

Anot kai kurių ekspertų, prieštaraujant Lietuvos Konstitucijai ir tarptautiniams susitarimams, Lietuvos vyriausybė vis dar per mažai skiria sveikatos priežiūros sektoriui. Dirbantysis gyventojas vidutiniškai per metus į Privalomąjį sveikatos draudimo fondą (PSDF) įneša apie 1000 EUR. Tuo tarpu valstybė už savo draudžiamuosius piliečius (pensininkai, bedarbiai, moksleiviai, studentai ir kt.) įneša tik po 400 EUR. Lietuvoje šiuo metu draudžiamųjų piliečių yra daugiau, nei nedraudžiamųjų, tad nelygybė susidaro akivaizdi: 2020 metais piliečiai sveikatos priežiūrai skirs apie 1,5 mlrd., kai tuo tarpu valstybė – apie 650 mln., t.y. bent dukart mažiau nei turėtų. Tai neteisinga.

Pilną straipsnį ir Barboros įžvalgas rasite 15min.lt naujienų portale.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!