Interviu su Monika Katkute, programos mokytojams VEDLIAI įkūrėja

Mariaus Jakulio Jason fondas 2021 metais paramą skyrė projektui „Vedliai“ (Teachers Lead Tech). „Vedlių” projektas yra konkretus įrankis mokytojams, suteikiantis galimybę ugdyti vaikų technologinius įgudžius nuo pirmų klasių. Kalbiname Moniką Katkutę, projekto įkūrėją, kuri tvirtai tiki, jog kiekvienas Lietuvos vaikas, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, gebėjimų ar šeimos finansinės padėties, turi gauti galimybę mokytis technologinės kūrybos ir programavimo jau nuo pirmos klasės.

Keletą metų gyvenai ir dirbai Londone, tuomet grįžai į Lietuvą ir sukūrei Bit&Bite iniciatyvą? Kodėl?
Jau gyvendama Londone įkūriau pirmąjį startuolį ir iš šono puikiai mačiau, kad technologijų industrijos plėtra yra nuostabi galimybė Lietuvai. Grįžau į mobilių sprendimų kūrimo komandą Lemon Labs, kurią vėliau įsigijo britų Treatwell ir stebėdama savo itin talentingus kolegas supratau, kad gebėjimas kurti technologijas bus vienas didžiausiu pranašumų šiuolaikinėje darbo rinkoje – žongliravimas skirtingais technologiniais įrankiais, atsakomybė sprendžiant problemas, loginis mąstymas, kūrybiškumas ir gilus bendradarbiavimas – man pasirodė kaip komplektas savybių, kurios turi tapti bazinėmis augančios kartos kompetencijomis. Taip kartu su mano trim vaikais gimė bit&Byte.
Kiek vaikų pavyko apmokyti šio judėjimo dėka? Kokį pokytį pavyko sukurti?
bit&Byte ir toliau veikia kaip popamokinė veikla 7-12m vaikams, o šalia kartu su partneriais, tokiais kaip Devbridge, kūrėm daug socialinių iniciatyvų ir pasiekėm daugiau nei 20 000 vaikų. Tik tai nebuvo sisteminga ir aš, kaip startuolių kūrėja, ieškojau to lūžio taško, kaip pasiekti ne kelis tūkstančius, o visus Lietuvos vaikus.
Iš šio projekto gimė kita iniciatyva prie kurios prisidėjo ir MJJ fondas – Vedliai. Apie ką ji ir kodėl svarbi Lietuvai?
Lietuvą kurią žmonės ir jų kompetencijos, o konkuruoti su pasauliu galime visų pirma drąsiai keisdami vaikų galimybes jau pradiniame ugdyme, kad užaugintume ne technologijų vartotojus, o atsakingus kūrėjus. Ir su Vedliais mums talkina mano galva viena įtakingiausių moterų grupių visoje Lietuvoje – pradinių klasių mokytojos. Joms ir kuriame Vedlius, informatikos ir technologinės kūrybos ugdymo sistemą.
Kokių rezultatų jau pavyko pasiekti ir kokie siekiami tikslai?
Per mažiau nei 14 mėnesiu prie Vedlių prisijungė daugiau nei 3.000 pradinių klasių mokytojų, apie 40%, o jau 2022/2023 moklso metais norime, kad 80% pradinių klasių mokytojų dirbtų su Vedliais ir taip priartėtume prie savo tikslo – kad kiekvienas Lietuvos pradinukas gebėtų kurti technologijas kaip bazinį igūdį, nepaisant savo lyties, lokacijos ar socioekonominės situacijos. Man net saldu pagalvojus, kokią stiprią kartą užauginsime drąsių ir kūrybiškų mokytojų pagalba.
Daugiau apie projektą: https://www.teachersleadtech.com/lt/

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!