Lietuvos jaunimui – žinios ir idėjos iš geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojančių lietuvių

„Mariaus Jakulio Jason fondas“ (MJJ fondas) pradeda naujausią savo projektą #ŽiniosLietuvai, kurio platformoje geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojantys ir dirbantys lietuviai dalinsis žiniomis su bendraamžiais Lietuvoje.

„Šiuo nežinomybės laikotarpiu siekiame sujungti mūsų protus, studijuojančius visame pasaulyje. Jie video formatu dalinsis savo žiniomis su Lietuvos moksleiviais ir studentais. Taip siekiame kurti ryšį, populiarinti mokslą ir suteikti papildomų kokybiškų žinių kai pamokos ir paskaitos vyksta nuotoliniu būdu “ – pasakoja MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Vaizdo pranešimų metu, įvairių studijų studentai, tyrėjai ir atstovai papasakos apie juos labiausiai įkvepiančias studijų ar tyrimų kryptis, įdomiausias paskaitas, savo darbų turinį, pristatys skirtingoms mokslo sritims svarbias mąstymo kryptis.

Pirmoji savo paskaitą apie smegenis ir miegą pristato Harvardo universitete neuromokslus ir socialinę antropologiją studijuojanti Emilė Radytė. Emilė pernai kartu su kitais 24 akademiniais pasiekimais pasižymėjusiais kolegomis buvo oficialiai priimta į Harvardo univeristeto Phi Beta Kappa draugiją – seniausią, prestižiškiausią ir itin gerbiamą akademinę bendruomenę JAV.

Vėliau susitiksime su Ingrida Olendraite, Kembridžo universitete studijuojančią virusų molekulinės biologiją ir taksonomiją. Ji taip pat viena „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos, dalyvaujančios prestižiname ir didžiausiame pasaulyje sintetinės biologijos konkurse Bostone (JAV), įkūrėjų.

Trečiasis projekto pranešėjas – Povilas Kavaliauskas, Weillo Cornello medicinos universiteto mokslinis tyrėjas. 2011 metais jis laimėjo geriausio jaunojo Europos Sąjungos mokslininko prizą, o šiemet pateko | Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongreso prestižinį „30 under 30“ sarąšą, kuriame skelbiami geriausi viso pasaulio talentai, dirbantys su bakterinių ir infekcinių ligų tyrimais.

Šiais metais #ŽiniosLietuvai  planuojama 30 trumpų interaktyvių paskaitų. Projekto metu bus galimybė ne tik pasiklausyti pranešimų, bet ir užduoti dominančius klausimus bei tiesiogiai pabendrauti su pranešėjais.

Mariaus Jakulio Jason fondas sukurtas siekiant prisidėti prie Lietuvos stiprinimo, teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, norintiems ir galintiems prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo.

Visas #ŽiniosLietuvai paskaitas rasite MJJ fondo Youtube kanale.

 

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!