Mariaus Jakulio Jason fondas“ siekia prisidėti prie mokslinių startuolių sėkmės vystant vaistus nuo vėžio

„Mariaus Jakulio Jason fondas“ ThermoPharma Baltic startuoliui skyrė 100 000 Eur investiciją, kuri padės tęsti tyrimus ir vystyti Vilniaus universitete sukurtus cheminius junginius kaip priešvėžinius vaistus.

Thermo Pharma Baltic kompanijos vienas iš įkūrėjų Prof. Daumantas Matulis, baigė doktorantūrą JAV (1998) ir sukaupė didelią vaistų kūrimo patirtį dirbdamas Johnson&Johnson bendrovėje. Gavęs Europos grantą, jis 2005 metais grįžo į Lietuvą ir įkūrė Biotermodinamikos ir Vaistų tyrimo laboratoriją, sutelkė 14 mokslininkų kolektyvą, dėstė ir vadovavo daugiau kaip 150 studentų, kurių daugelis dirbo jo laboratorijoje.

Laboratorijoje buvo sukurta grupė junginių, kurie demonstravo potencialą būti vystomi kaip priešvėžiniai vaistai. Junginiai buvo sėkmingai patentuoti Europoje ir JAV. „Kad sudomintume farmacijos bendroves tolesniam junginių vystymui yra būtina atlikti visą eilę iki-klinikinių eksperimentų, kurie patvirtintų jų potencialą. Tuo tikslu kompanija ThermoPharma Baltic pateikė ir gavo jau tris mokslinių tyrimų grantus iš Lietuvos Verslo Paramos agentūros, kurie dengia tik nuo 50%- iki  80% tyrimų išlaidų, tad aktyviai ieškojome investuotojų pagalbos. „Mariaus Jakulio Jason fondo“ finansinis indėlis šiame tyrimų etape mums labai svarbus, kad galėtume judėti į priekį“,- dalinosi Remis Bistras, ThermoPharma Baltic bendraįkūrėjas, kuris ilgą laika dirbo Novartis ir kituose vaistų vystymo kompanijose JAV.

Komandai priešvėžinių vaistų vystymo tyrimamus atlikti padeda ir MJJ fondo grantą gavusi daktarė-onkologė Agnė Petrošiūtė. Beveik 15 metų JAV sėkmingą mokslinę karjerą vysčiusi Agnė Petrošiūtė klinikose Klivlendo mieste tyrė agresyvią vaikų vėžio formą – meduloblastomą. 2019 metais su visa šeima Agnė grįžo mokslinį darbą tęsti Lietuvoje. Šį sprendimą užtvirtino ir Mariaus Jakulio Jason gautas Mokslo grantas.

Tikimasi, jog sukurtas vaistas galėtų ženkliai prisidėti prie įvairių vėžio rūšių gydymo , tačiau prieš pradedant klinikinius tyrimus dar būtina visa eilė įvairių kitų duomenų iš farmakokinetinio, antimetastatinio efektyvumo įvertinimo, bei toksikologiniai testai.

Teisininko ir investuotojo „Mariaus Jakulio Jason fondas“ sukurtas teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, kurie gali ir nori prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo.

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!