Mariaus Jakulio Jason fondas tęsia verslumo rėmimo „MJJ Microloans“ programą – skelbia konkursą gauti mažų palūkanų kreditus smulkiems ir socialiniams verslams

Prieš metus sėkmingai pradėta M. JJ fondo Microloans programa suteikė mikrokreditus keturiems smulkiems verslams, kuriems iš viso skirta 36 000 eurų. Fondas tęsia programą ir skelbia naują konkursą, į kurį kviečia smulkiuosius ir socialinius verslus teikti paraiškas paskolai gauti.

„Programą sukūrėme siekiant padėti mažoms įmonėms, kurios susiduria su sunkumais ieškant nebrangaus finansavimą savo veiklai. Ji skirta verslams, kuriems dabartinėmis rinkos sąlygomis skolintis savo veiklai yra ne tik labai brangu, bet dažnai ir tiesiog neįmanoma.“, – sako MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė

Fondo vadovė pabrėžia, jog galimybė antrepreneriui pasiskolinti lėšų palankiomis sąlygomis mikrokredito forma yra labai populiari verslumo rėmimo forma pasaulyje, o MJJ fondas siekia ją populiarinti ir Lietuvoje.

Ieškantiems finansavimo savo verslo projektų plėtrai, fondas suteiks iki 12 tūkst. EUR mikrokreditus su 1 proc. + 6 mėn. EURIBOR metinėmis palūkanomis. Mikrokreditai bus teikiami nuo 6 iki 36 mėnesių laikotarpiui su galimybe lanksčiai ir be papildomų mokesčių kreditą gražinti anksčiau, nei numatyta sutartyje.

Pernai metų vykusios programos dalyvių atsiliepimai

Vieni iš pernai skelbto fondo konkurso laureatų – šalia Ukmergės įsikūrusio „Žvaigždžių slėnio“ įkūrėjai Indra ir Šarūnas Stulpinai. Verslininkai puoselėja ambicingą tikslą paversti prieš kelis metus įsigytą 8 hektarų plotą didžiausia gamtos terapijos erdve Lietuvoje. Čia planuojama rengti įvairius renginius, stovyklas ir susitikimus, skirtus žmogaus vidinei pusiausvyrai atkurti. „Dalyvavimas MJJ fondo programoje leido mums užbaigti dviejų iš keturių kupolų įrengimo darbus. Šią vasarą planuojame pradėti jų eksploatavimą. Ir nors kupolai yra tik maža didėlės vizijos dalis, tai yra ypatingai svarbus etapas dabartiniame kelyje. Su šia pagalba, mes galėjome tęsti darbus ženkliai greičiau”, – teigia Indra Stulpinienė, viena iš „Žvaigždžių slėnio“ įkūrėjų.

Medinių komandinių lauko žaidimų gamintojos MB „Vertimų pramogos“ įkūrėjai, pasitelkę gautą fondo mikrokreditą, įkūrė staliaus dirbtuves su lazerinėmis staklėmis. Dėl to jie gali greičiau kurti naujus žaidimus ir įgyvendinti naujus užsakymus. „Fondo injekcija padėjo apsispręsti ir pasiryžti įgyvendinti ilgai brandintą svajonę. Ji tapo realybe“, – dalinasi viena iš šeimos verslo įkūrėjų Irma Savickaitė.

Pernai metų konkurso vienoms iš laimėtojų, VšĮ „Ribologija“ įkūrėjų Rugilei Butkevičiūtei ir Redai Jureliavičiūtei, gauta paskola padėjo sukurti elektroninės prekybos svetainę. „Esame pirmasis socialinis verslas, kuris Lietuvoje dirba su seksualinio smurto prevencija. Džiaugiamės, kad MJJ fondas patikėjo mūsų idėja ir skyrė paskolą, už kurią įkūrėme savo naujus virtualius namus – www.ribologija.lt bei parduotuvę, kurioje turime galimybę prekiauti produktais padedančiais skleisti žinią – ribos – vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime. Ši paskola padeda mums kasdien judėti nuo prievartos prie pagalbos kultūros, kuriant visuomenę, kurioje gera, saugu gyventi visiems ir visoms“, – sako Rugilė Butkevičiūtė.

Ketvirtoji praėjusių metų konkurso laureatė – Viktorija Nausėdė, socialinė verslininkė ir žiedinės mados platformos „Textale“ įkūrėja. „Textale“ vystoma kaip praktinė žiedinės mados platforma, skirta aprangos pertekliui surinkti, paruošti, perparduoti, taisyti, atnaujinti, perdirbti ir skatinti vartotojų švietimą. „Su MJJ fondo palaikymu atidarėme pirmąją savo fizinę parduotuvę prekybos centre EUROPA. Tai tapo mūsų vizitine kortele: įrodėme, jog antrų rankų mada savo stiliumi, estetika, kokybe gali varžytis su naujų prekių parduotuvių vitrinomis. Veikiant tvarumo kryptimi, siekiant kurti ilgalaikius pokyčius, dažnas turi nubėgti savo maratoną kuriam ypatingai svarbus palaikymas“, – teigia socialinio verslo įkūrėja Viktorija Nausėdė.

MJJ fondo paraiškų priėmimas interneto tinklalapyje prasidės balandžio 17 d. ir tęsis iki gegužės 31 d. Paraiškas projektų finansavimui gali teikti ne tik Lietuvos, bet ir Lietuvoje įsikūrę užsienio piliečiai.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!