MJJ fondas investavo į padirbėjimo platformą „Traxlo“

Lietuvos startuolis „Traxlo“, vystantis padirbėjimo maisto prekių parduotuvėse platformą „Tasku“, su Lietuvos bei Švedijos investuotojais sutarė dėl naujos 378 tūkst. EUR pre-seed investicijos prie kurios prisijungė ir MJJ fondas. Bendrai šiame ankstyvųjų investicijų etape „Traxlo“ bus pritraukę 500 tūkst. EUR. Raundo pagrindinis investuotojas – Baltijos rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“.

Investicijų raunde taip pat dalyvavo esamas investuotojas, pasaulinis Švedijoje veikiantis akseleratorius „Antler“ bei Švedijos ir Lietuvos verslo angelai. Investicija bus naudojama komandos plėtrai, platformos tobulinimui bei mažmeninės prekybos partnerių Lietuvoje, Švedijoje bei Lenkijoje integracijai.

„Gig economy sektorius Europoje itin sparčiai auga. Viskas prasidėjo per pandemiją, o dabar Europai išgyvenant karą ir milžinišką pabėgėlių srautą, jaučiame, kad kuriame jau ne tik išskirtinį technologinį sprendimą, bet ir dalyvaujame svarbioje socialinėje darbo rinkos transformacijoje. Mūsų paslauga įgalina jautresnes socialines grupes – jaunimą, pabėgėlius, senjorus – užsidirbti papildomai, tuo pačiu sprendžiant opias mažmeninės prekybos sektoriaus problemas. Džiaugiamės sekmingai pritraukę investiciją, kuri leis dar sparčiau vystyti laikino padirbėjimo platformą.”, – sako startuolio CEO Paulius Vėželis.

„Traxlo“ įkūrėjai Paulius Vėželis ir Almantas Zemblys vysto mobilią aplikaciją, kuri bet kuriam Lietuvos ir Švedijos gyventojui sudarys sąlygas uždirbti iš nedidelių, vienkartinių darbų šalia jų gyvenamosios vietos esančiose maisto prekių parduotuvėse. Mobilioje aplikacijoje realiu laiku galima stebėti atsirandančius lentynų priežiūros, prekių iškrovimo, produktų galiojimo laiko tikrinimo ir panašius darbus. Atlygis už didesnės apimties užduotį gali siekti ir 40 EUR.

Visuotiniais darbuotojų trūkumo laikais „Tasku“ aplikacijos naudą supranta ir prekybininkai, kurie aktyviai jungiasi į startuolio kuriamą platformą ir realiu laiku siūlo darbus žmonėms, gyvenantiems netoli vienos ar kitos tinklo parduotuvės. „Šiandien jau turime sutartis su keliais Lietuvos mažmeninės prekybos tinklais bei produktų gamintojais,  netrukus vis daugiau Vilniaus ir kitų miestų gyventojų galės padirbėti atlikdami užduotis kaimynystėje esančiose parduotuvėse. Mūsų planuose – didelė Europos rinkos dalis, tad aktyviai vystome bendradarbiavimą ir su Skandinavijos, Lenkijos mažmeniniais prekybininkais. Jau dirbame su Švedijos „HonestBox“ tinklu, „EVERY Where Retail” platforma, planuose startas ir su kitais Švedijos tinklas”, – pasakoja Paulius Vėželis, vienas „Traxlo“ įkūrėjų.

Lietuvių vystoma padirbėjimo platforma susidomėjo ir vienas didžiausių Lenkijos mažmenininkų „Żabka“. Bendrovė buvo atrinkta ir šiuo metu dalyvauja “Żabka Future Lab” programoje, kurią kuruoja „Huge Thing“ rizikos kapitalo fondas bei mažmeninės prekybos grupė „Żabka Group“. Programos tikslas – atrinkti jaunas regiono technologijų įmones su perspektyviausiomis inovacijomis, kurioms bus suteikta galimybė išbandyti sprendimus Lenkijos rinkoje. „Żabka Group“ valdo 8000 įprastų maisto prekių parduotuvių ir didžiausią Europoje parduotuvių be kasų tinklą „Żabka Nano“, kuris prekybos vietų skaičiumi lenkia net tokią milžinę kaip „Amazon” ir jos „Just Walk Out“ partuvių tinklą.

„Padirbėjimo ekonomika transformuos mažmeninės prekybos rinką, jau šiandien atsiranda vis naujų parduotuvių formatų, kur pirkėjai patys apsiperka be pardavėjų pagalbos, arba prekes surenka ir pirkėjams išvežioja kurjeriai. Tokioje greitai besikeičiančioje rinkoje lankstūs gig work darbo būdai yra rinkos ateitis, o tokie sprendimai, kaip „Tasku“, yra tikras išsigelbėjimas prekybininkams, kurie vargsta ieškodami vis naujų darbuotojų”, – sako Kasparas Jurgelionis, „Iron Wolf Capital“ vadovaujantysis partneris.

„Džiaugiamės radę investuotojus su tomis pačiomis vertybėmis. Mums svarbu apjungti technologines inovacijas su svarbiu socialiniu projekto aspektu. Suteikdami naujas lankstaus darbo galimybes, skatiname vietos bendruomenių integraciją, prisidedame prie socialinės atskirties mažinimo. Naujausios technologijos privalo palengvinti žmonių kasdienybę ir darbą, tad sutelksime visą dėmesį būtent į socialinį mūsų platformos aspektą, kad inovacijų teikiamas naudas galėtų pajusti mažiau įsidarbinimo galimybių turintys visuomenės nariai ir ypač šiuo sunkiu visiems laikotarpiu”, – sako Paulius Vėželis, „Traxlo“ bendraįkūrėjas.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!