MJJ fondas prisideda prie Vilnius-Lithuania iGEM komandos sėkmės

MJJ fondas didžiuojasi galėdamas prisidėti prie VU sintetinės biologijos studentų komandos dalyvavimo IGEM (angl. International Genetically Engineered Machine competition) prestižiniame, didžiausiame pasaulyje sintetinės biologijos konkurse, Bostone!  Vilnius-Lithuania iGEM komanda ketverius metus iš eilės konkurse pelno aukščiausius įvertinimus už savo reikšmingus išradimus.

Vilnius – Lithuania iGEM komanda, pirmoji Baltijos šalyse ir vienintelė Lietuvoje, yra sintetinės biologijos pradininkė Lietuvoje. Komanda ketverius metus iš eilės konkurse pelno aukščiausius įvertinimus už savo reikšmingus išradimus. 2015 metais gabiausi VU gamtos mokslų studentai susibūrė į pirmąją Baltijos šalyse sintetinės biologijos komandą ir, padėję stiprius pamatus šio mokslo plėtrai Lietuvoje, pirmą kartą laimėjo aukso medalį konkurse, sukūrusi genetiškai modifikuotų mikroorganizmų gyvenimo trukmę reguliuojančią sistemą „ColiClock“. Taip Lietuva prisidėjo prie aktualių tarptautinių boisaugumo problemų sprendimo. 2016 metais Vilnius – Lithuania iGEM komanda dar kartą iškovojo auksą, sukūrusi probiotikus paveldimai ligai fenilketonurijai gydyti. Komandos sukurtas modelis tinka gydyti ne tik šią, bet ir kitas medžiagų apykaitos ligas, pavyzdžiui, cukrinį diabetą. Pelnyta nominacija – vienas iš penkių geriausių projektų medicinos srityje. 2017 metais Lietuvos komanda pelnė istorinę pergalę ir iškovojo didįjį konkurso prizą – sukurta sistema, leidžianti valdyti genų kopijų skaičių bakterijų ląstelėje – tai optimizavo ir supaprastino metodus, taikomus molekulinės biologijos tyrimuose bei farmacijos pramonėje. 2018 metais iGEM konkurse Lietuvai atstovavo net dvi komandos, laimėjusios bronzos ir aukso medalius. Sukurta sintetinė baltymų sintezės sistema, pritaikoma membraninių baltymų tyrimams ir ypač reikšminga medicinos srityje.

Šiais metais jau šeštoji, profesoriaus R.Meškio kuruojama Lietuvos komanda kuria šviesa reguliuojamas sistemas, leidžiančias realiu laiku valdyti bakterijų funkcijas, kurios bus pritaikytos fototerapinėje srityje bei kuriant ląstelės – kompiuterio sąsajas. Tai turėtų svarbią reikšmę ne tik mokslo plėtrai, bet ir medicinos pažangai, taigi, visos visuomenės gerovei.

Tikime sėkme ir palaikome mūsų šviesų gudrų jaunimą.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!