MJJ fondas prisidėjo prie Ukrainos gydytojų mokymų Kaune

Į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU) atvykę 20 Ukrainos gydytojų mokėsi teikti pagalbą įvykus traumoms karinėmis sąlygomis. Projektą remia MJJ fondas, už skirtą finansavimą bus įsigytos amerikietiškos mokymo medžiagos reikalingos kursams.

LSMU Ekstremaliosios medicinos katedros vedėjas Dinas Vaitkaitis pasakoja, jog į Kauną atvyko medikai iš keturių Ukrainos universitetų – Odesos, Lvivo, Bukovinos ir Užgorodo. Jie mokomi Amerikos chirurgų kolegijos kurso apie pažangią pagalbą traumos atveju. „Šis kursas – tarptautinis standartas, kaip teikti pagalbą ypatingai sunkios traumos atveju, kaip organizuoti traumos komandų darbą, traumų sistemą. Tai yra pamatas visai su sužalojimais susijusiai sistemai“, – trečiadienį sakė D. Vaitkaitis.

Vykdyti ši kursą LSMU turi teisę tik Lietuvos teritorijoje, tad, D. Vaitkaičio teigimu, teko nueiti „kryžiaus kelius“, kad nuo Rusijos invazijos besiginančios Ukrainos medikų grupė galėtų atvykti į Lietuvą visai savaitei. Šiuos kursus finansavo Jungtinių Valstijų lietuvio Marijaus Jakulio Jason fondas, leidęs įsigyti amerikietišką mokymo medžiagą.

Daugiau skaitykite ČIA.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!