MJJ fondas skelbia 2021 metų konkursą užsienio universitetuose PHD baigusiems ir į Lietuvą atvykti norintiems mokslininkams

MJJ Fondas siekia prisidėti prie konkurencingų užsienyje doktorantūrą baigusių lietuvių atlyginimų steigimo, tiems, kurie nori savo akademinę karjerą tęsti Lietuvoje ir dalintis žiniomis su lietuvių studentais.

“Nusprendžiau grįžti į Lietuvą tęsti savo mokslinę veiklą, nes matau čia daug galimybių tyrimams ir taip pat noriu dalintis savo įgytomis žiniomis. Matematinės biologijos sritis yra pakankamai nauja, todėl Lietuvoje dar yra labai daug potencialo ją vystyti. Biologijos ir matematikos sritys Lietuvoje jau vykdo aukšto lygio mokslinius tyrimus, bet manau, kad glaudesnis tarpdisciplininis bendradarbiavimas papildytų ir padėtų plėsti tyrimus. Ir toliau planuoju pati bendradarbiauti su kolegomis iš Oksfordo ir kitų užsienio universitetų, bet kartu ir kurti savo darbo srities grupę Lietuvoje. Taip pat labai džiaugiuosi, kad grįžusi į Lietuvą galėsiu dalintis savo žiniomis ir įgūdžiais su studentais ir taip, tikiuosi, prisidėdama prie aukštojo mokslo gerinimo mūsų šalyje”, – dalinasi šiais metais į Lietuvą su MJJ fondo grantu grįžusi Rasa Giniūnaitė. Mokslininkė grįžo po aštuonių metų praleistų prestižiniuose Jungtinės Karalystės universitetuose.

2019-2020 konkursą laimėjusių ir iš Japonijos, Australijos, JAV, JK bei kitų šalių atvykusių 15 tyrėjų atlyginimams fondas skyrė daugiau nei 400 tūkst. Eur. Taip pat ir šiais metais, nepriklausomos komisijos ir universitetų atstovų atrinktiems, iš užsienio atvykti norintiems mokslininkams fondas iki trijų metų kas mėnesį skirs sumą atlygiui prisidedant prie universiteto mokamo atlyginimo, taip siekiant dėl geriausiųjų protų konkuruoti su Europos universitetais.

Nepriklausomos komisijos ir universitetų atstovų atrinktiems, iš užsienio atvykti norintiems mokslininkams fondas iki trijų metų kas mėnesį skirs sumą atlygiui prisidedant prie universiteto mokamo atlyginimo, taip siekiant dėl geriausiųjų protų konkuruoti su Europos universitetais.

Prioritetinės kryptys: socialiniai, fiziniai, biomedicinos, technologiniai, veterinarijos mokslai.

Kviečiame teikti kandidatūras registruojantis fondo puslapyje: https://mjjfondas.lt/kryptys/mokslas/

Galimi pareiškėjai

Fondo atlyginimo grantą gali gauti užsienyje daktaro laipsnį apsigynęs akademikas siekiantis karjerą tęsti Lietuvoje ir savo prioritetinių fondui krypčių žiniomis dalintis su Lietuvos universitetų studentais. Registruotis gali tiek pats atvykti norintis akademikas, tiek ir jį pasikviesti siekiantis universitetas – fakultetų dekanai, prodekanai.

Paraišką pateikti kviečiame iki gruodžio 16 dienos.

Registracijos ir grantų tvarka

Kandidatų registracija su prisistatymu atliekama lietuvių arba anglų kalba, elektroniniu būdu, užpildant formą fondo svetainėje https://mjjfondas.lt/kryptys/mokslas/

Akademikui atlyginimo grantas skiriamas bendradarbiaujant su jį kviečiančiu universitetu. Grantą gavęs akademikas sutinka fondo vardą atstovauti jo pavadinimą pridedant prie savo pareigybių.

Šių metų atrankoje siekiantis dalyvauti akademikas turi akademinę veiklą Lietuvoje pradėti 2021-2022 metais. Atlygį MJJ fondas skiria nuo vienų iki trijų metų.

Paraiškų vertinimas

Ekspertiniam vertinimui bus teikiamos tik pilnai užpildytos ir išsamios paraiškos. Išsamiųjų paraiškų ekspertinis vertinimas bus atliekamas subūrus aktualius konkrečią akademinę sritį išmanančius nepriklausomus ekspertus ir universiteto atstovus.

Turinčius klausimų apie sugrįžimo procesą ar darbą Lietuvos universitetuose kviečiame rašyti kotryna@mjjfondas.lt. Mielai supažindinsime su MJJ fondo grantus 2019-2020 metais gavusiais ir į Lietuvą jau grįžusiais tarptautiniais mokslininkais apie kuriuos informaciją rasite ČIA.

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!