„Mariaus Jakulio Jason fondas“ ir „Darius Zubas Holding“ steigia jungtinį grantą gydytojams onkologams grįžti dirbti Lietuvoje, Nacionaliniame vėžio institute

Siekdami prisidėti prie patirties ir žinių sukaupusių specialistų pritraukimo į Lietuvą, „Mariaus Jakulio Jason fondas“ drauge su „Darius Zubas Holding“ steigia jungtinį grantą gydytojams onkologams. Skelbiamas konkursas, kurio nepriklausomos komisijos atrinkti laureatai, iki dviejų metų gaus atlyginimo grantus papildančius Nacionalinio vėžio instituto mokamą darbo užmokestį. Taip siekiama dėl geriausiųjų talentų konkuruoti su Europos onkologijos centrais.

Šiais metais bus skiriami 2 grantai patyrusio gydytojo ir jauno specialisto onkologo sugrįžimo paskatinimui į NVI klinikos padalinius. Lietuvoje gydytojo onkologo chemoterapeuto ir gydytojo onkologo radioterapeuto licenciją turi tik apie 100-as gydytojų, o vėžiu šiuo metu serga virš 110 tūkst. gyventojų. Tad šios srities specialistai ypač reikalingi Lietuvai.

NVI teikia beveik ketvirtį šalies sveikatos priežiūros paslaugų, susijusių su vėžio diagnostika ir gydymu. Daugiaprofilinę NVI klinicistų komandą sudaro apie 200 gydytojų, 350 slaugos specialistų, kurie kasmet gydo apie 14 tūkst. ligonių, atlieka maždaug 6 tūkst. operacijų, daugiau kaip 120 tūkst. pacientų gydo ambulatoriškai. Gydytojai ir kiti specialistai kvalifikaciją nuolat kelia tarptautinėse stažuotėse ir mokymuose. NVI mokslo padalinyje veikia šešios mokslinės laboratorijos, Vėžio registras, Biobankas. NVI kasmet parengia virš 50 aukšto lygio mokslinių publikacijų onkologijos srityje, disertacijas rengia virš 30 doktorantų.

Granto steigėjai kryptingai tęsia savo paramos mokslui ir žinioms veiklą. Įmonės „Linas Agro Group“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Darius Zubas yra Vilniaus universiteto (VU) neliečiamojo kapitalo fondo dalininkas ir rėmėjas jam skyręs 300 tūkst. eurų sumą. Mariaus Jakulio Jason įkurtas filantropinis fondas per pirmus nepilnus tris veiklos metus paskyrė daugiau nei 400 tūkst. Eur penkiolikai doktorantūrą užsienyje baigusių ir grįžusių lietuvių bei užsieniečių. Drauge su Nacionaliniu vėžio institutu iš užsienio grįžti norintiems gydytojams onkologams skirti grantai steigiami pirmą kartą.

Teikti kandidatūras kviečiame iki lapkričio 30 dienos, info@mjjfondas.lt elektroniniu paštu pridedant savo profesinės patirties aprašymą ir motyvacinį laišką, kuriame atskleistumėte savo motyvaciją dirbti NVI ir kaip jūsų asmeninis indėlis prisidėtų prie onkologijos pokyčių Lietuvoje.

Gydytojui atlyginimo grantas skiriamas bendradarbiaujant su Nacionaliniu vėžio institutu.

Šių metų atrankoje siekiantis dalyvauti gydytojas dirbti Lietuvoje turi pradėti 2021-2022 metais. Priedas prie atlygio bus skiriamas dviems metams.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!