MJJ fondo granto laureatas Lukas 7000 km dviračių žygyje fiksuoja tvaraus ūkininkavimo pavyzdžius

MJJ fondo Žinių granto laureatas Lukas Paltanavičius baigęs magistro studijas tęsia keliones mindamas dviračio pedalus kartu su projektu „Cycle to Farms“. Lukas keliaudamas ieško atsakymų, kaip pritaikyti kokybiškesnius bei tvaresnius pokyčius ūkiams ir kaip sumažinti jiems daromą klimato kaitos efektą.

Praėjusio pavasario pradžioje L. Paltanavičiui ir jo bendramokslei A. Hassann  buvo įteikti geriausiai pasaulyje žemės ūkio mokslų srityje besispecializuojančios aukštosios mokyklos – Vageningeno universiteto (Wageningen University & Research) magistro diplomai (šiame universitete studijuoja jaunuoliai iš 120 pasaulio šalių), o jau gegužę jaunieji tyrėjai ryžosi leistis į 7000 km dviračių žygį. Jų misija – lankantis skirtingų žemynų, skirtingo ekonominio išsivystymo šalių ūkiuose atskleisti jų patirtis bei sukurtoje kino juostoje parodyti, kokiomis priemonėmis žmonės stengiasi užkirsti kelią klimato kaitai, pasaulio dirvožemio dykumėjimui, kaip kuriami „žali“ ateities ūkiai ir naujos maisto grandinės. Pačių žygeivių teigimu, studijuodami Vageningeno universitete jie sužinojo labai daug nerimą keliančių globalių, su maisto užtikrinimu susijusių dalykų, todėl norėjo praktiškai pamatyti kaip su šiomis problemomis šalys dorojasi politiniu lygmeniu bei pavienių entuziastų pastangomis ir pasisemti įkvėpimo.
Prieš keletą savaičiš su partnere virš 3 000 kilometrų numynę ir jau pasiekę Egiptą Lukas pristatė savo projektą ir jo naudą Šarm el Šeiche vykstančioje COP27 klimato kaitos konferencijoje.
Stebėkime Luko keliones kartu, kurių siekis yra parsivežti užmegztus ryšius ir tinkamiausius sprendimus Europos ūkių ateičiai: www.cycletofarms.com
Taip pat kviečiame pažiūrėti Luko interviu BBC televizijoje.

Daugiau skaitykite ČIA.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!