MJJ fondo Žinių ir Vilniaus Licėjaus alumnių fondo grantas Aistei Liukai Jonynaitei meno istorijos magistro studijoms The Courtauld Institute of Art

Aistė Liuka Jonynaitė jau kurį laiką siekia akademinės karjeros vizualaus meno ir kultūros srityje Lietuvoje bei užsienyje. Baigusi meno istorijos bakalauro studijas tarp penkių prestižiškiausių vizualiųjų menų tyrimo departamentų Didžiojoje Britanijoje esančiame Jorko universitete, ji toliau tęs magistro studijas The Courtauld Institute of Art, meno istorijos programoje ‘Global Conceptualism: The Last Avant Garde or a New Beginning?’. Mariaus Jakulio Jason fondo kartu su Licėjaus Alumni fondu skirta stipendija padės jai iš dalies finansuoti studijų kainą ir pilnai padengs gyvenimo išlaidas Londone.

Aistė Liuka tiki, kad šios stipendijos suteikimas yra ne tik asmeninis įvertinimas, bet ir stiprus pripažinimas akademinių kultūros ir meno mokslų vertingumo tarp kitu akademiniu disciplinų.

‘Meno istorijos studijų magistrą rinkausi, nes noriu skirti laiko ir dar giliau įsigilinti į ideologinius ir institucinius Rytų Europos konceptualizmo bruožus. Tam tinkamą aplinką matau būtent viename seniausių meno istorijos institutų Didžiojoje Britanijoje, The Courtauld Institute Londone. Nors šio departamento mokymo tradicijos susiformavo XIX-ame amžiuje ir buvo formuojami tokių įtakingų tyrėjų kaip Ernst‘as Gombrich‘as, dabartinės mokymo programos yra vienos iš progresyviausių pasaulyje, atliepiančios į feministines ir queer teorijų įtakas. Šiame institute didelis profesorių ir akademikų dėmesys skiriamas Rytų Europos meno tyrimams. skirtą modernaus ir šiuolaikinio Rytų meno kanono aptarimui. Siauro meno judėjimo tyrimo metu sieksiu suprasti, kaip pasauliniai ekspertai permąsto Rytų ir Vakarų šiuolaikinio meno įtakas ir tikiuosi, kad galėsiu jų svarstomus klausimus įvesti į Lietuvos kultūros tyrimo ir suvokimo procesus. Ši stipendija yra beprecedentė galimybė, suteikianti vietos ir erdvės, tobulėti akademinėje karjeroje, kuri padės siekti tikslų Lietuvos meno institucijose“, – apie savo pasirinkimą ir studijas pasakoja Aistė Liuka Jonynaitė.

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!