MJJ fondas skyrė stipendiją Jurgiui Bartkui teisės studijoms Čikagos universitete JAV.
Šiuo metu Jurgis yra Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėjas Lietuvos Aukščiausiajam Teisme ir jaunesnysis asistentas Vilniaus universitete. Stipendijos laureato studijų JAV tikslas – pagerinti Lietuvos teisėjų sprendimų priėmimo procesą, sumažinant jų padaromų kognityvinių klaidų skaičių.
„Įvairūs moksliniai tyrimai, tiriantys sprendimo priėmimo procesus, pademonstravo, kad priimdami sprendimus, mes darome gausybę klaidų – perdėtai pasitikime savimi, nepagrįstai bijome pakeisti egzistuojančią situaciją ar leidžiame politiniams įsitikinimams, nulemti mūsų sprendimą. Teisėjai sprendimus priima kiekvieną dieną, o šie sprendimai dažnai turi labai dideles, o kartais ir skausmingas pasekmes bylos dalyviams ir – dažnai – visai teisinei valstybei. Todėl neretai teisėjo sprendimą byloje nulems ne konkreti teisės taisyklė, o jo asmeniniai įsitikinimai ar kitokie subjektyvūs aspektai.” – teigia Jurgis.
Čikagos universitetas – sprendimų priėmimo problematikos srityje lyderiaujanti mokslo institucija, turinti ne vieną Nobelio premijos laureatą. Šiame universitete Jurgis studijuos dalykus, kurie suteiks tarpdisciplininių žinių apie sprendimų priėmimo procesus ir teiks mokslinę – tiriamąją pagalbą Čikagos profesoriams, kurie domisi šia problema. Šios studijos leis Jurgiui įgyti žinių apie tai, kokias klaidas daro teisėjai priimdami sprendimus ir kaip tobulinti šį procesą, įsisąmoninti veiksmingą užsienio praktiką bei jos rezultatus perkelti į Lietuvos teisinę sistemą.
„Pačių teisėjų supratimas apie jų daromas kognityvines klaidas ir šių klaidų eliminavimas kartu skatintų visuomenę labiau pasitikėti teismų priimamais sprendimais ir jų kokybe. Lietuvos teismai vaidina nepaprastai didelį vaidmenį kuriant kokybišką teisinę ir investicinę aplinką. Taigi, teisėjų sprendimų kokybės tobulėjimas turėtų įtakos ne tik teisinės minties vystymui, bet ir sudarytų palankesnes teisines sąlygas rinkos klestėjimui. Galiausiai klaidų eliminavimas sprendimų procese leistų įgyvendinti vieną iš fundamentaliausių teisės vertybių – tiesos nustatymą. Šiame procese teismai vaidina ypatingą vaidmenį, nes teisinėje valstybėje jie yra institucijos, kurioms suteiktas paskutinis žodis dėl to, kas iš tikrųjų įvyko. Sprendimų priėmimo proceso tobulinimas leistų eliminuoti įvairias klaidas, nustatyti tikrąsias ginčo aplinkybės ir taip byloje konstatuoti tikrąją tiesą.” – tvirtina stipendijos laureatas.