Bakalauro studijas Lukas baigė geriausiame Europoje ir viename geriausių pasaulyje maisto technologijų universitetų „Wageningen University & Research“. Ten jis ne tik pasisėmė žinių ir įkvėpimo, bet kartu su lietuvių komanda universitete ėmė vystė inovatyvią maisto įdėją, kuri prisidėtų prie tvarumo Lietuvoje.
„Noriu toliau didinti žinių bagažą, kuris prisidėtų prie šios įdėjos vystymo, tad įstojau į konkurencingą „European Master‘s in Food Studies“ programą, kuri vyksta keturiuose pirmaujančiuose maisto technologijų universitetuose – „Wageningen University & Research“, „University College Cork“, „Lund University“ ir „AgroParisTech“. Ši magistrantūros programa, apart maisto technologijų žinių, suteikia maisto verslo vadybos, komandinio darbo bei projektų valdymo įgūdžių mokantis kursų, lankant įvairias maisto įmones, atliekant praktiką laboratorijose bei atliekant dviejų metų projektą su komanda“, – netrukus prasidėsiančias studijas giria Lukas.
Įgijęs žinių studijų metu geriausiuose maisto technologijų universitetuose Lukas ketina Lietuvai atnešti naujų įdėjų bei pasidalinti savo žiniomis. „Wageningen University & Research“ apart maisto srities, yra gerai žinomas pasaulyje kaip universitetas sutelkęs dėmesį į 21-ojo amžiaus problemas, tokias kaip ekologijos krizė. Pasisėmęs tvarios maisto industrijos mokymais, Lukas sieks prisidėti prie „žalios“ bei sveikos maisto industrijos Lietuvoje su savo įdėjomis bei patirtimi.
„Šios magistrantūros studijų metu taip pat gausiu galimybę mokytis „University College Cork“ universitete Airijoje, kuriame pagerinsiu savo gabumus maisto verslo vadybos, marketingo bei tiekimo grandinės sferose. Šie gabumai yra itin svarbūs norint matyti savo sukurtą inovaciją ne tik laboratorijose, bet ir parduotuvių lentynose, kur šie gali pagerinti žmonių gyvenimus. Tolimesnį studijų etapą tęsiu „AgroParisTech“ univesitete Prancūzijoje, kuriame gilinsiuos į maisto gamybos inžinerinius procesus bei mikrobiologinę saugą. Ši maisto technologijų dalis yra itin svarbi sprendžiant gamybos masto didinimo problemas bei energijos ir kitų išteklių optimizavimą, kas yra ypač svarbu šiame amžiuje. Galiausiai, „Lund University“ universitete Švedijoje dirbsiu su komanda ties dviejų metų trukmės projekto pabaigimu, kurio metu spręsime maisto startuolių užduotas problemas. Dažnai mes užsiminame, jog tendencijos ir technologijos keliauja iš vakarų į rytus, tačiau aš norėčiau pastūmėti Lietuvą maisto sektoriuje ir svajoju, jog vieną dieną mūsų šalis bus maisto inovacijų kraštas. Mano manymu, Lietuva yra pasiruošusi žengti sekantį žingsnį maisto sektoriuje bei yra atvira inovacijomis“, – dalina Lukas.
Priimdamas MJJ fondo stipendiją Lukas įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Lukas darbus tęs Lietuvoje. Siekiant įgalinti Lietuvą kurti norintį jaunimą, MJJ fondas jų magistro studijų programoms geriausiuose pasaulio universitetuose šiais metais skiria 53 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!