MJJ Žinių grantas Lukui Baliūnui, Machine Learning and Machine Intelligence magistro studijoms University of Cambridge

„Pasirinkau šią sritį, nes ji labiausiai mane sudomino bakalauro studijų metu ir tikiu, kad tai sritis turinti daug potencialo ateityje. Pirmiausia, mane domina teorinis mašininio mokymosi pagrindas, kuris susideda iš matematikos bei kompiuterijos teorijų. Taip pat mane traukia praktinis mašininio mokymo aspektas, kuris remiasi programavimu ir duomenų analitika. Didžiausias šios srities privalumas yra jos pritaikomumas skirtingose sferose. Mašininio mokymosi specialistų darbas neapsieina tik technologijų sektoriumi, jų darbas yra pritaikomas medicinoje, logistikoje, energetikoje ir kitur. Esu sužavėtas potencialių karjeros galimybių, kurias suteiktų šios programos diplomas,“ – savo motyvacija dalinasi Lukas.

Įveikęs didelį stojimo konkursą – iš 600 kandidatų buvo atrinkti tik 20 studentų, Lukas nekantrauja susipažinti su gabiais studentais iš kitų valstybių, bei pasaulinio lygio akademiniu personalu. Šis universitetas taip pat turi prieigas prie moderniausių technologijų su kuriomis dirbant Lukas tikisi įgauti neįkainojamos patirties. Pasak vaikino, mašininio mokymosi ir mašinų intelekto programa yra viena stipriausių savo srities programų pasaulyje, suteikianti aukščiausio lygio edukaciją bei prieigą prie vienos stipriausių akademinių bendruomenių pasaulyje.

„Baigęs studijas Kembridžo universitete grįšiu su lyderiaujančio pasaulyje universiteto patirtimi. Planuoju dalintis išmoktomis žiniomis tiek apie studijas universitete, tiek specifiniais dalykais iš programos. Sieksiu įstoti į Lietuvos dirbtinio intelekto asociaciją, prisidėti prie jos veiklų organizavimo, kad šios srities populiarumas ir reikšmė augtų Lietuvoje. Mano tikslas baigus studiją pradėti darbą mašininio mokymosi analitiku arba mašininio mokymosi inžinieriumi technologijų ir inovacijų įmonėje Lietuvoje. Tikiuosi prisidėti prie naujų mašininio mokymosi modelių kūrimo ir jų pritaikymo Lietuvoje. Labiausiai norėčiau prisidėti prie natūralios kalbos apdorojimo lietuvių kalbai. Šiuo metu įrankiai susiję su balso atpažinimu, vertimu, ar kalbos generavimu retai palaiko lietuvių kalba. Todėl norėčiau dirbti prie šių technologijų, nes tikiu, kad jos yra labai svarbios šiuolaikinėje visuomenėje, tačiau jomis lietuviai negali pilnai pasinaudoti“, – savo planais dalinasi Lukas.

Priimdamas MJJ fondo stipendiją Lukas įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Lukas darbus tęs Lietuvoje. Siekiant įgalinti Lietuvą kurti norintį jaunimą, MJJ fondas jų magistro studijų programoms geriausiuose pasaulio universitetuose šiais metais skiria 53 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!