Būdamas medicinos studentu Vilniaus universitete Martynas siekė aukščiausių rezultatų tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje, už kuriuos buvo apdovanotas daugiau nei 50 skatinamųjų stipendijų, o visą įdirbį vainikavo gautas gydytojo diplomas su pagyrimu.
Paskutiniais studijų metais, vadovaujant prof. Arvydui Laurinavičiui, Martynas eksperimentavo su neuroniniais tinklais ir sukūrė automatiniu koduotoju (angl. autoencoder) paremtą pilotinę histopatologinių vaizdų klasterizavimo sistemą. Klinikinių įgūdžių Martynas įgijo atlikdamas savanoriškas vasaros praktikas lyderiaujančiose Lietuvos universitetinėse ligoninėse. Klaipėdos universitetinės ligoninės urologijos skyriuje darbavosi su vienintele Lietuvoje robotine chirurgine sistema, o siekdamas pagrįsti šio metodo efektyvumą išanalizavo robotinių operacijų išeitis – šie rezultatai yra pateikti publikavimui į žurnalą „BJU International“.
Šalia studijų Martynas dirbo matematikos ir chemijos korepetitoriumi „Alfa klasėje“. Ši patirtis leido patirti mokymo suteikiamą džiaugsmą, įžiebė norą giliau domėtis matematikos disciplina ir skatino ieškoti kūrybiškų būdų informacijai pateikti (pvz., pasitelkti Python programavimo kalbą tikimybių uždavinių simuliacijoms ar edukacinių matematinių animacijų kūrimui). Kaip duomenų analitikas Martynas praktikavosi Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centre Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, kur lavino analitinį mąstymą ir praktiškai pritaikė savarankiškai išmoktus duomenų mokslo principus automatizuodamas pacientų genetinių duomenų analizę.
„Kompiuterių mokslo integracija į medicininę praktiką leidžia efektyviai reaguoti į esamus ir nuolat iškylančius iššūkius sveikatos priežiūros sistemoje. Šio dueto potencialas regimas ir kovoje su Covid-19 pandemija – duomenų mokslininkų įžvalgos darė didelę įtaką vykdomai strategijai šalies mastu. Vis dėlto, nors sugeneruojamų duomenų kiekis medicinoje dar niekada nebuvo toks didelis, tik maža dalis jų yra panaudojama tvarių ir gyvybes gelbstinčių algoritmų kūrimui. Norint išlaisvinti šį potencialą, sveikatos sistemoms reikia ne tik ekspertų, techninėmis žiniomis artinančių dirbtinį intelektą link medicinos, tačiau ir medicinos profesionalų, kurie galėtų greitinti šią integraciją priartindami pačią mediciną prie dirbtinio intelekto įrankių. Vedamas šio tikslo ir siekdamas toliau plėtoti savo tarpdisciplininį polinkį, džiaugiuosi turėdamas galimybę ateinančiais metais studijuoti sveikatos duomenų analizės ir mašininio mokymosi magistro programą pasaulinio lygio išsilavinimą technologijų ir medicinos srityse teikiančiame Londono imperatoriškajame koledže“, — džiaugiasi Martynas.
Šią vasarą Martynas taip pat atliks praktiką širdies echoskopiją siekiančio automatizuoti startuolio „Ligence“ komandoje.
Studijų metais Martynas sieks suprasti ir įsisavinti, kaip pacientų elektroniniai įrašai, vaizdinė informacija ir genetiniai duomenys galėtų būti pasitelkiami kuriant duomenimis pagrįstus sprendimus ir modelius, kurie sumažintų ligų naštą, optimizuotų darbą ligoninėse ir personalizuotų pacientų priežiūrą.
Matydamas globalias sveikatos mokslų edukacijos tendencijas, po studijų Martynas turi ambicijų padėti VU universitetui patobulinti biostatistikos modulį.
Priimdamas MJJ fondo stipendiją Martynas įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose.
Siekiant įgalinti Lietuvą kurti norintį jaunimą, MJJ fondas jų magistro studijų programoms geriausiuose pasaulio universitetuose šiais metais skiria 106 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!