MJJ Žinių grantas Sarai Aškinytei, švietimo filosofijos magistro studijoms University College London

„Jau daugiau nei septynerius metus dirbu švietimo lauke. Nuo mokinių savivaldos iki vadovavimo vienai didžiausių jaunimo organizacijų Lietuvoje – Lietuvos moksleivių sąjungai (toliau – LMS). Sistemingai dirbu su kitomis jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis, įtraukumo, psichosocialinės aplinkos, neformalaus švietimo, lytinio ugdymo ir kitomis temomis. Būnant LMS Prezidente pokyčių siekiau kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministrais, partijų lyderiais, Seimo nariais, Vyriausybės atstovais. Tapau Lietuvos Švietimo Tarybos nare, kur su kitais ekspertais sprendėme nacionalinius švietimo klausimus. Reikšmingai prisidėjau prie valstybinių brandos egzaminų organizavimo, psichosocialinės aplinkos tyrimų ir jos gerinimo Lietuvos mokyklose, moksleivių švietimo ir įgalinimo, jų įtraukimo į sprendimų priėmimus. Per šį laikotarpį įsitikinau, kad noriu ir sugebu siekti pokyčių Lietuvos švietimo sistemai, kadangi ji yra visuomenės pagrindas. Noriu toliau tobulėti, todėl įstojau į aukščiausius reitingus švietimo srityje turintį universitetą – UCL, tam, kad įgyčiau nepakeičiamų žinių, kurios bus reikalingos grįžus į Lietuvą“, – savo motyvacija dalinasi Sara.

Sara įsitikinusi, kad po magistro studijų būs dar arčiau pokyčio visai švietimo sistemai Lietuvoje. Jos tikslas yra dirbti tiesiogiai su švietimu, skiriant dėmesį mokyklos bendruomenei, jos reikšmei, emocinei aplinkai ir jos svarbai. Baigus magistro studijas Sara sieks dirbti ekspertinėse švietimo grupėse, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje bei dirbti kartu su interesinėmis grupėmis. Granto laureatė neabejoja, kad tai atneš teigiamų rezultatų visai šaliai nes būtent UCL švietimo filosofijos studijos pasižymi ekspertiniu ruošimu, pagrindų išmanymu, visapusišku suvokimu, patyrusiais dėstytojais.

Priimdama MJJ fondo stipendiją Sara įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Sara darbus tęs Lietuvoje. Siekiant įgalinti Lietuvą kurti norintį jaunimą, MJJ fondas jų magistro studijų programoms geriausiuose pasaulio universitetuose šiais metais skiria 53 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!