MJJ Žinių stipendija Ievai Pudžiūvelytei, Computational Biology and Bioinformatics magistro programai ETH Zürich universitete

Ieva Vilniaus universitete, Matematikos ir informatikos fakultete baigė Bioinformatikos studijų programą. Dar studijuodama dirbo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto Bioinformatikos skyriuje. Taip pat buvo Vilnius – Lithuania iGEM 2021 komandos dalis, su kuria dalyvavo tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse iGEM. Jų sukurtas projektas „Amebye” buvo įvertintas aukso medaliu ir apdovanojimais už dvi iš 12 gautų nominacijų.
Baigusi bakalauro studijas Ieva stažavosi Bazelio universitete, atlikdama baltymų kalbos modelių tyrimų praktiką prof. dr. Torsten Schwede tyrimų grupėje.

Šveicarija pasižymi tuo, jog yra vienas didžiausių gyvybės mokslų centrų Europoje ir pasaulyje. Pasirinkau studijuoti šioje šalyje, nes noriu likti ir tobulėti bioinformatikos mokslo kryptyje bei neabejoju pasirinkto universiteto studijų kokybe tiek gyvybės, tiek matematikos bei informatikos mokslų srityse. Ši idėja prie Lietuvos augimo prisidės tuo, kad gyvybės mokslai, informacinės technologijos ir natūraliai šias dvi sritis apjungianti bioinformatika yra prioritetinės kryptys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tyrimai, įtraukiantys ne tik eksperimentus, bet ir išsamias tyrimų analizes ar naujai kuriamus bei efektyvius kompiuterinius metodus, turi didesnę tikimybę pritraukti finansavimą. Įgytų žinių bei įgūdžių parvežimas iš vieno geriausio pasaulio universitetų prisidės prie gyvybės mokslų sektoriaus vystymo bei auginimo Lietuvoje,“ – dalinasi stipendijos laureatė Ieva.

Priimdama MJJ fondo stipendiją Ieva įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Ieva darbus tęs Lietuvoje. Siekiant įgalinti Lietuvą kurti norintį jaunimą, MJJ fondas jų magistro studijų programoms geriausiuose pasaulio universitetuose šiais metais skiria 30 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!

 

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!