Iš Otavos universiteto Kanadoje į Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centrą atvyksta tarptautiniu mastu pripažintas mokslininkas dr. Mehdi Alizadeh. Mokslininkas specializuojasi netiesinės optinės mikroskopijos srityje, kuri yra viena iš aktyviai vystomų VU Lazerių tyrimų centro tarpdisciplininių mokslinių krypčių.
„Netiesinė optinė mikroskopija vaidina esminį vaidmenį plėtojant biomedicininės fotonikos supratimą ir yra svarbus įrankis tarpdisciplininiams tyrimams,” – teigia VU Fizikos fakulteto dekanas prof. Aidas Matijošius.
Mokslininkas daktaro laipsnį įgijo Kurdistano universitete, doktorantūros studijų metu stažavosi prestižiniame Fotonikos mokslų institute (ICFO) Barselonoje, vėliau postdoktorantūros studijas atliko Lietuvoje ir Kanadoje.
Mokslininko vykdomi tyrimai orietuoti į įvairius netiesinės optinės mikroskopijos metodus, įskaitant antrosios ir trečiosios harmonikų generavimą (SHG, THG), multifotonų fluorescenciją (MPEF) ir koherentinį anti-Stokso Ramano sklaidą (CARS). Šie metodai turi platų pritaikymą gyvų ląstelių ir audinių funkciniam vaizdavimui, ligų diagnostikai bei nanotechnologijų tyrimams.
„Planuojame bendradarbiavimą tarp kelių organizacijų, įskaitant Otavos ir Toronto universitetus, Nacionalinį patologijos centrą prie Nacionalinio vėžio instituto, Vilniaus universitetą ir lazerių įmonę Light Conversion. Šis bendradarbiavimas leis integruoti skirtingus mikroskopijos metodus ir sukurti naujus diagnostikos įrankius, o tuo pačiu prisidės prie Lietuvos mokslo pažangos,” – pasakoja dr. Alizadeh.
SRS ir CARS technologijų paklausa pasaulinėje rinkoje sparčiai auga, o Lietuvos įmonių įtraukimas į mokslinius tyrimus gali padėti atliepti rinkos poreikius ir sustiprinti šalies pozicijas tarptautinėje rinkoje. Dr. Alizadeh prisijungimas prie mūsų VU Lazerių tyrimų centro komandos reikšmingai prisidės prie tarpdisciplininių mokslinių tyrimų plėtros bei praturtins mokslinę bendruomenę naujomis žiniomis ir inovatyviais technologiniais sprendiniais biomedicinos reikmėms.
Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius inovatyvius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas metų ir dviejų laikotarpio grantams šiais metais skyrė 176 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!