Prof. Overčiuk, turinti habilituoto daktaro laipsnį ir daugybę apdovanojimų už mokslinę bei pedagoginę veiklą, Lietuvoje įgyvendins projektą, kurio tikslas – pritaikyti Ukrainos patirtį Lietuvos visuomenės psichologiniam atsparumui stiprinti.
„Ilgalaikis karinis konfliktas Ukrainoje sukėlė didelio masto humanitarinę krizę, paveikusią milijonų žmonių psichinę sveikatą. Lietuva, kaip kaimyninė šalis, tiesiogiai susiduria su konflikto pasekmėmis, priima didelį skaičių pabėgėlių ir patiria informacinį spaudimą,” – pabrėžia Vasyl’ Stus Donecko nacionalinio universiteto Psichologijos instituto direktorė prof. Viktorija Overčiuk.
„Mūsų patirtis teikiant psichologinę pagalbą karo sąlygomis yra unikali ir gali būti ypač naudinga kitoms šalims, ypač Lietuvai,” – teigia mokslininkė.
Tyrimas ir projektas sieks psichologinės pagalbos sistemos efektyvumo didinimo Lietuvoje ir gyventojų psichologinio stabilumo strategijos formavimo. Vienas iš konkrečių projekto rezultatų bus metodinis leidinys „Psichologinė pagalba sau ir artimiesiems: savipagalbos technikos”.
„Investuodama į šį projektą, Lietuva ne tik stiprina savo žmogiškąjį kapitalą, bet ir kuria pagrindą tvariam ekonominiam augimui šiuolaikinių iššūkių akivaizdoje,” – pabrėžia Prof. Overčiuk.
Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius inovatyvius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas metų ir dviejų laikotarpio grantams šiais metais skyrė 176 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!