Mokslo krypties grantas skirtas Agnei Petrošiūtei, Case Western Reserve University School of Medicine, JAV

Medikei-mokslininkei Agnei Petrošiūtei suteiktas Mokslo krypties MJJ fondo grantas. Beveik 15 metų užsienyje sėkmingą mokslinę karjerą vystanti Agnė šiuo metu dirba klinikose ir atlieka tyrimus su pelėmis bei ląstelių kultūromis Cleveland mieste tirdama agresyvią vaikų vežio formą – meduloblastomą. Šiais metais su visa šeima Agnė nori grįžti mokslinį darbą tęsti Lietuvoje.

MJJ fondas Agnei skyrė grantą 2019-2020 metams, kurio dėka tyrėja grįžta į Vilniaus universiteto mokslinį startuolį, įmonę ThermoPharma Baltic, su tikslu padėti vystyti universitete sukurtus cheminius junginius kaip priešvėžinius vaistus, kurie galėtų ženkliai prisidėti prie įvairių vėžio rūšių gydymo. Vienas startuolio įkūrėjų, Prof. Daumantas Matulis, baigė doktorantūrą JAV (1998) ir sukaupė didelę vaistų kūrimo patirtį dirbdamas bendrovėje Johnson&Johnson. Gavęs Europos grantą, jis 2005 metais grįžo į Lietuvą ir įkūrė Biotermodinamikos ir Vaistų tyrimo laboratoriją, sutelkė 14 mokslininkų kolektyvą, dėstė ir vadovavo daugiau kaip 150 studentų, kurių daug dirbo laboratorijoje.

Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas grantams skyrė 220 900 Eur. Ši suma bus išmokama dalimis atrinktiems mokslininkams šiais ir ateinančiais metais. Kasmet naujiems akademikams bus skiriama finansavimo, tad šį suma ženkliai išaugs.

Kito kvietimo data bus paskelbta šių metų rudenį.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!