Mokslo krypties grantas skirtas Aušrai Baradokei, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Vilnius

Mokslininkė dr. Aušra Baradokė į Lietuvą grįžo po penkerių metų praleistų prestižinėse nanodalelių sintezės, mikrofluidikos ir immunojutiklių mokslinių tyrimų grupėse. Chemijos krypties mokslų daktarė mokslinius tyrimus vykdė 8 – iose mokslinėse grupėse iš kurių 3 Lietuvoje ir 5 užsienio šalyse.

Taip pat stažavosi Oksfordo universitete, kur sėkmingai publikavo aukšto lygio mokslinius straipsnius elektrocheminių jutiklių srityje. Šiuo metu gavusi ES ir MJJ fondo finansavimą, jutiklių tyrimus vykdys Valstybiniam mokslinių tyrimų institute, Fizinių ir technologijos mokslų centre ir savo žiniomis dalinsis Vilniaus Universitete.

Ji Lietuvoje sieks suburti mokslinę grupę, su kuria kurs elektrochemijos matavimo metodus naujoms elektrocheminėms dangoms analizuoti, bei projektuos elektrocheminių sistemų ir lanksčių elektrodų prototipus masinei gamybai, bendradarbiaus su verslu.

Aušros Baradokės didžiausia motyvacija yra prisidėti prie Lietuvos augimo savo įgyta 5 metų tarptautine patirtimi užsienio universitetuose. Grįžusi į Lietuvą, ji tęsia glaudų tarptautinį bendradarbiavimą su mokslininkais užsienio universitetuose ir siekia prisidėti prie verslo vystymo jutiklių srityje.

„Grįžti nusprendžiau, nes myliu Lietuvą, ir siekiu pasidalinti savo užsienio patirtimi bei žiniomis. Čia noriu pradėti savo kaip nepriklausomo tyrėjos karjerą, pritraukti finansavimą moksliniams tyrimams ir bendradarbiauti su tarptautinėmis mokslinėmis grupėmis“, – dalinasi Aušra.

Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius inovatyvius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas metų-dviejų laikotarpio grantams skyrė beveik 200 000 Eur. Kurkime Lietuvos ateitį kartu!

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!