Mokslo krypties grantas skirtas Kasparui Rakščiui, University of Queensland, Australija

„Praleidus daugiau nei 6 metus prestižinėse užsienio mokslo institucijose nusprendžiau, kad savo mokslines idėjas galiu lygiai taip pat realizuoti Lietuvoje, taip galėdamas prisidėti prie sėkmingos Lietuvos augimo ir mokslo populiarinimo. Tikiu, kad darbas savo šalyje gali teikti daug daugiau prasmės, įkvėpimo ir savirealizacijos. MJJ fondo skirta finansinė parama stipriai palengvino tokį apsisprendimą.”

Kasparui suteiktas Mokslo krypties MJJ fondo grantas. Jo mokslinių tyrimų kryptys – naujų funkcinių ir skyles transportuojančių medžiagų kūrimas ir sintezė, efektyvių perovskitų saulės elementų stabilumo pagerinimui.

Kasparas 2011 m. baigė chemijos bakalaurą ir magistrą Kauno Technologijos universitete, o toliau studijas tęsė Šveicarijoje, École Polytechnique Fédérale de Lausanne, kur 2018-taisiais įgijo chemijos ir cheminės inžinerijos PHD.

Šiuo metu Kasparas yra postdoktorantūros tyrėjas University of Queensland, Australijoje.
MJJ fondas Kasparui skyrė grantą 2019 – 2021 metams, kurio dėka tyrėjas grįžta į KTU cheminės technologijos fakultetą, Dr. Vytauto Getaučio grupę, tęsti tyrimų organinių fotopuslaidininkių, skirtų naujos kartos saulės elementams, srityje.

Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas grantams skyrė 220 900 Eur. Ši suma bus išmokama dalimis atrinktiems mokslininkams šiais ir ateinančiais metais. Kasmet naujiems akademikams bus skiriama finansavimo, tad šį suma ženkliai išaugs.

Kito kvietimo data bus paskelbta šių metų rudenį.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie grįžti ir Lietuvoje verslą kurti siekiančių pasaulio lietuvių.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!