Mokslo krypties grantas skirtas Mindaugui Mitkui, Nacionalinis Poliarinių Tyrimų Institutas, Japonija

„Praėjo jau 11 metų kai baigęs bakalauro studijas VU Gamtos mokslų fakultete išvykau studijuoti, o paskui ir dirbti mokslinį bei pedagoginį darbą užsienyje. Taip jau susiklostė, kad teko patirti dvi be galo skirtingas akademines kultūras Švedijoje ir Japonijoje. Lietuviškos akademinės šaknys ir MJJ fondo parama stipriai prisidėjo prie apsisprendimo aukso viduriuko ieškoti gimtajame universitete. Tikiu, kad visų grįžtančių mokslininkų parsivežamos žinios sustiprins didelį potencialą turinčią Lietuvos akademinę bendruomenę.“

Mindaugui Mitkui suteiktas Mokslo krypties MJJ fondo grantas. Jau 11 metų užsienyje sėkmingą mokslinę karjerą vystančio Mindaugo tyrimų kryptis – tinklainės centrinės duobutės ir fotoreceptorių vystymasis bei senėjimas.

Biologijos mokslų daktaro laipsnį Mindaugas įgijo Lundo Regos Grupėje, Lundo universitete, Švedijoje. Ši grupė yra viena iš didžiausių ir produktyviausių gyvūnų regos tyrimų grupių pasaulyje. Nuo 2018 mokslininkas stažuojasi ir tyrimus atlieka Japonijos Nacionaliniame Poliarinių Tyrimų Institute, Tokijuje, Japonijoje. Per daugiau kaip dešimt metų sukauptas žinias, dirbant su nemodeliniais gyvūnais, Mindaugas nori perkelti į žmogaus regos ligų tyrimus Lietuvoje.

MJJ fondas Mindaugui skyrė grantą 2019 – 2021 metams, kurio dėka tyrėjas grįžta į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų institutą.

Siekdamas pritraukti užsienyje dirbančius mokslininkus, norinčius tyrimus tęsti Lietuvoje ir čia dėstyti studentams, MJJ fondas grantams skyrė 220 900 Eur. Ši suma bus išmokama dalimis atrinktiems mokslininkams šiais ir ateinančiais metais. Kasmet naujiems akademikams bus skiriama finansavimo, tad šį suma ženkliai išaugs.

Kito kvietimo data bus paskelbta šių metų rudenį.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie grįžti ir Lietuvoje verslą kurti siekiančių pasaulio lietuvių.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!