#ŽiniosLietuvai: Aistė iš Kembridžo apie marą, Dekameroną ir visuomenės reakciją į pandemijas

Susipažinkite su Aiste Kiltinavičiūte, doktorante Kembridžo universitete kuri dalinasi naujausia video paskaita! Jos tyrimų sritis – viduramžių ir Renesanso Italų literatūra.

Turint galvoje dabartinį pasaulinį kontekstą, Aistė mums pasakoja apie juodąją mirtį – marą vėlyvaisiais viduramžiais Italijoje, kur ir atsirado daugelis idėjų apie epidemijų valdymą bei užkrečiamų ligų prevenciją kuriomis vadovaujamės iki šiol. Aistė apžvelgia kaip Giovanni Boccaccio knygoje „Dekameronas“ aprašo 1348 metų Florencijos marą. Šis literatūrinis kūrinys, kurio pardavimai karantino laikotarpiu išaugo beveik 300 proc,  įprasmina masinių praradimų sukeltą traumą ir aprašo įvairių visuomenės sluoksnių reakcijas į užklupusią problemą kurios bus atpažįstamos ir daugeliui mūsų gyvenančių pandemijos šešėlyje.

Projektas #ŽiniosLietuvai siekiame sujungti užsienio ir Lietuvos universitetuose besimokančius studentus, moksleivius.

Projekto Švietimo partneris Lietuvos Junior Achievement Žinote kas galėtų būti kitas pranešėjas? Rašykite mums info@mjjfondas.lt ir mes susisieksime. Kurkime Žinių Lietuvą kartu!

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!