#ŽiniosLietuvai: Augustė iš London School of Economics apie meritokratiją

Pristatome naujausią #ŽiniosLietuvai video paskaitą. Jos autorė Augustė Dudutytė, MJJ fondo Žinių granto laureatė, London School of Economics universitete studijuojanti nelygybių ir socialinių mokslų magistro programą.

Augustė kalba apie meritokratiją. Tai idėja, kuriai labai sunku atsispirti. Turbūt ne be priežasties ~90% Jungtinės Karalystės gyventojų tiki, kad sunkus darbas veda prie pasisekimo gyvenime. Bet ar tikrai kiekvienas iš mūsų turime lygiavertį šansą gauti tai, ko nusipelnėme? Šioje paskaitoje ji kviečia giliau pažvelgti į meritokratijos idėją – šį mūsų visuomenės vaizduotę užkariavusį konceptą, ir pristato meritokratijos koncepto istoriją, socialinio mobilumo dinamikas, meritokratinio mąstymo potencialias socialines ir politines implikacijas, iššūkius, kuriuos meritokratija kelia socialiniam teisingumui.

Projektu #ŽiniosLietuvai​ siekiame sujungti užsienio ir Lietuvos universitetuose besimokančius studentus, moksleivius. Projekto Švietimo partneris Lietuvos Junior Achievement.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!