#ŽiniosLietuvai: Linas iš Kolumbijos universiteto apie skurdo spąstus ir elgesio ekonomiką

Susipažinkite su Linu Marium Nasvyčiu, septintosios video paskaitos autoriumi! Linas ką tik pabaigė dvigubo bakalauro programą tarp Kolumbijos universiteto Niujorke, ir SciencesPo Prancūzijoje.

Tarpdisciplininės politikos, teisės ir ekonomikos programas prestižiniuose pasaulio universitetuose studijavęs Linas labiausiai domisi elgsenos ekonomika, o visai netrukus jis jau pradės savo tyrimų analitiko darbą Niujorko universiteto profesoriaus Paul Romer komandoje. Su mumis jis dalinasi savo įžvalgomis apie skurdo spąstus ir kodėl žmonės dažnai negali iš ten ištrūkti.

Linas taip pat yra Niujorko Lietuvių Profesionalų (NYLP) bendruomenės narys, prie kurios jis kviečia prisijungti visus lietuvius, gyvenančius Niujorke.

Norintiems domėtis plačiau Linas rekomenduota šiuos šaltinius:

– Paskaitos pradžioje miniu tris knygas: „Thinking Fast and Slow“ (D. Kahneman), „Misbehaving“ (R. Thaler), „Predictably Irrational“ (D. Ariely). Užtenka perskaityti bet kurią iš trijų, jei norite geriau susipažinti su elgsenos ekonomikos sritimi.

– Kalbant apie kognityvinius skurdo spąstus, geriausia knyga susipažinimui yra „Scarcity: Why Having Too Little Means So Much“ (2013), kurią parašė Eldar Shafir ir Sendhil Mullainathan.

– Jei norite sužinoti daugiau, universitetinio lygio kursai apie elgsenos ekonomiką yra nemokamai prieinami internetinėse platformose Coursera ir EdX. Taip pat, galite pasiklausyti podcastų, kuriuose labai paprastai pristatomos įdomios temos ekonomikoje: 1) Freakonomics; 2) Capitalisn’t; 3) Arming the Donkeys with Dan Ariely.

Projektas #ŽiniosLietuvai siekiame sujungti užsienio ir Lietuvos universitetuose besimokančius studentus, moksleivius Žinote kas galėtų būti kitas pranešėjas? Siūlykite draugą ir mes susisieksime. Kurkime Žinių Lietuvą kartu!

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!