Žinių krypties grantas Jonei Girdzijauskaitei „Meno, kūrybiškumo ir švietimo“ magistro studijoms Kembridže

,,Meno ir verslo sąsajos gali atrodyti tolimos, bet vis dėlto labai reikšmingos. Meninis ugdymas augina kūrybišką, kritiškai mąstančią asmenybę, gebančią išreikšti save, suprasti kitus, bendradarbiauti, kurti ir spręsti problemas. Tai meninis ugdymas turi dažnai pamirštamą galią ugdyti ‘minkštuosius įgūdžius’, taip reikalingus bet kokioje tobulėti siekiančioje bendruomenėje, įskaitant ir inovacinio pranašumo siekiančius verslus. Todėl glaudesnis meno-švietimo-verslo sričių bendradarbiavimas, mano nuomone, yra labai svarbus ir reikalingas, nes leidžia keistis žiniomis, gebėjimais, idėjomis bei materialiais resursais ir taip auginti sėkmingesnę, pozityvesnę ir kultūringesnę visuomenę. Esu dėkinga už MJJ fondo suteikta galimybę mokytis ir tikėjimą, jog galiu prisidėti prie pozityvių Lietuvos švietimo pokyčių“

Bendradarbiaujant su Valstybinio studijų fondo konkursu „Kitas 100“ Jonei suteiktas Žinių krypties MJJ fondo grantas studijoms Kembridžo universitete. Ji siekia po studijų į Lietuvą atvežti ir pritaikyti geriausias pasaulines meninio ugdymo praktikas. Stiprus tikėjimas meno ir švietimo svarba buvo puoselėtas Jonės šeimoje nuo mažų dienų. Užaugusi pedagogų šeimoje, ir pati pasirinkusi muzikos pedagogės kelią, ji sėmėsi žinių ir patirties studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vienos muzikos ir atlikimo meno universitete Austrijoje, Vengrijos Ferenco Listo muzikos akademijos Zoltano Kodajo institute, atlikdama praktiką Bristolyje, Anglijoje.

,,Labai vertinu, jog turiu galimybę pamatyti savo šalį iš įvairių perspektyvų. Lietuvišką švietimą pažįstu per savo tėvų kantrų darbą kuriant mokyklą ir dėstant universitete, o keliaudama po įvairias Europos šalis ir bendraudama su pedagogais iš viso pasaulio galiu pažvelgti į Lietuvos situaciją iš šalies, pamatyti ne tik silpnas vietas, bet ir labai rimtas stiprybes, kurias ypatingai svarbu saugoti ir puoselėti, tuo pačiu ieškant modernių ir šiuolaikiniam žmogui suprantamų formų“.

Jonė vienerių metų „Meno, kūrybiškumo ir švietimo“ (angl. MPhil in Education (Arts, Creativity and Education)) magistro programą studijuos Kembridžo universiteto švietimo fakultete, kuris plačiai žinomas dėl savo nuoseklios, inovatyvios ir visuotinai reikšmingos mokslinės veiklos. Programoje pabrėžiama tarpdiscipliniškumo svarba, siekiama ne tik skirtingų meno sričių bendradarbiavimo, bet ir atviros diskusijos tarp įvairių bendruomenių: pedagogų, menininkų, mokslininkų, švietimo politikų. Studijose giliai nagrinėjama meno ugdomoji galia bei siekiama ją atskleisti kokybiškais ir originaliais moksliniais darbais.

Priimdama MJJ fondo stipendiją Jonė įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Jonė grįš ir dirbs Lietuvai.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!