Žinių krypties grantas Linui Kojalai studijoms Oksfordo universitete

MJJ fondas didžiuojasi galėdamas prisidėti prie Lietuvos labui dirbančių jaunų profesionalų akseleravimo ir Žinių krypties grantą studijoms Oxfordo universitete suteikia politologui Linui Kojalai.

„Mano vadovaujamas Rytų Europos studijų centras (RESC) – sparčiai auganti institucija, sudaryta iš jaunų, ryžtingų, žingeidžių žmonių, kurie siekia užpildyti šią nišą. Net ir stokodami patirties ar išteklių, jie sustiprino RESC ir pasiekė aukščiausią poziciją Pensilvanijos universiteto think-tank reitinge tarp Baltijos šalių, įgyvendino didelės apimties projektus, finansuotus Europos Komisijos, NATO, įvairių tarptautinių fondų. Nepaisant to, norint žengti kokybinį žingsnį į priekį, reikalingas ne tik tarptautinės politikos išmanymas, bet ir geri vadybos įgūdžiai, gebėjimas vertinti rizikas, stiprinti institucijos reputaciją, įgyvendinti tarptautinio lygio projektus. Todėl kaip vadovas, siekiantis Lietuvoje sukurti tarptautinio lygio analitinį centrą, noriu  įgyti išsilavinimą Global Business srityje ir džiaugiuosi sulaukęs paramos iš MJJ fondo įgyvendinti šį tikslą Oxforde“ – dalinasi Linas Kojala.

Linas Kojala taip pat yra Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, Asocijuotas ekspertas (Associate) Harvardo universiteto Daviso Rusijos ir Eurazijos studijų centro Derybų grupėje („Negotiation Task Force“) (JAV) bei Tyrėjas (Research Fellow) analitiniame centre „Foreign Policy Research Institute“ (JAV). Gavęs prestižinę Fulbright stipendiją mokėsi Harvardo universitete JAV (2017-2018). Prieš įsidarbindamas RESC, L. Kojala dirbo žiniasklaidoje, taip pat Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavo įvairiems tarptautiniams projektams, rengė akademinius tekstus, buvo kelių monografijų bendraautorius. 2019 metais pristatė knygą „Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį“ (leid. „Tyto Alba“), 2020 metais išleido knygą „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas..?“ (leid. „Tyto Alba“). Komentuoja tarptautinės politikos aktualijas Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje, yra parengęs tekstų ar komentavęs įvykius tokiose žiniasklaidos priemonėse kaip CNN, BBC, Euronews, Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų visuomeniniams transliuotojams. 2019 m. ir 2020 m. DELFI portalo surengtoje apklausoje pripažintas atitinkamai trečiu ir ketvirtu įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie grįžti ir Lietuvoje verslą kurti siekiančių pasaulio lietuvių.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!