Žinių krypties grantas Nikodemui Tučkui kompiuterių mokslo magistratūrai Imperatoriškajame Londono koledže

Bendradarbiaujant su Valstybinio studijų fondo konkursu „Kitas 100“ Nikodemui suteiktas Žinių krypties MJJ fondo grantas studijoms Imperatoriškajame Londono koledže.

Vilniaus universitete sėkmingai baigęs matematikos bakalauro studijas ir įgijęs šio fundamentalaus mokslo pagrindus bei ištobulinęs analitinį mąstymą, Nikodemas pradėjo ieškoti sričių, kur galėtų pritaikyti žinias praktiškai ir suteikti daugiau naudos bendruomenei. Savo darbų ir praktikų metu vaikinui teko įsitikinti, kokios svarbios yra informacinės technologijos šiuolaikiniame mokslo ir verslo pasaulyje, todėl nuo šių metų spalio mėnesio Nikodemas tęs studijas kompiuterių mokslo magistratūroje.

„Esu dėkingas už MJJ fondo suteiktą galimybę mokytis prestižinėje ir unikalioje programoje! Šie magistro mokslai yra išskirtiniai visame pasaulyje tuo, jog studijų programa yra skirta žmonėms, anksčiau nebaigusiems informatikos studijų, tačiau turintiems itin stiprius tiksliųjų mokslų pagrindus. Dėl tokių išskirtinių programos sąlygų ir puikiai jas atitinkančios mano mokslų patirties esu įsitikinęs, kad šios studijos yra būtent tai, ko aš ieškau, o mokymasis tokioje vietoje ne tik leistų įsigilinti į studijuojamą dalyką, bet ir praplėstų akiratį besimokant su geriausiais skirtingų mokslo sričių specialistais, nusprendusiais pasukti į informacines technologijas“ – pasakoja Nikodemas.

Atlikęs praktiką Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), Nikodemas pirmą kartą pritaikė neprižiūrimo mašininio mokymosi žinias bandydamas palengvinti organizacijos IT operacijų komandos darbą, o praktikos pabaigoje sulaukė komentarų iš vadovų, jog jo įdirbis projekte leis ateityje vaikino vardą įtraukti į šia tema rašomo mokslinio darbo autorių sąrašą. Praktikos metu praplėtęs dirbtinio intelekto žinias bei dar labiau sustiprinęs savo susižavėjimą mašininiu mokymusi Nikodemas nekantrauja pasinerti į visus universiteto siūlomus dirbtinio intelekto modulius (Introduction to AI, Logic-Based Learning and Machine Learning).

Nikodemas mokykloje ir universitete aktyviai dalyvavo fizikos ir matematikos nacionalinėse ir tarptautinėse olimpiadose, pelnė apdovanojimų, rungtyniavo šalies ledo ritulio jaunimo rinktinėje. Nikodemas priklausė savanoriško korepetitoriavimo programai „Ne imti, bet duoti“.

Priimdamas MJJ fondo stipendiją Nikodemas įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Nikodemas grįš ir dirbs Lietuvai.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!