„Naujos didžiųjų duomenų technologijos ir pažangesnės duomenų analizės priemonės turi ypač didelį potencialą veiksmingai spręsti egzistuojančias socialines problemas. Turime ne tik daugiau duomenų negu bet kada anksčiau, bet ir didesnius pajėgumus juos išsaugoti, analizuoti ir panaudoti visuomenei svarbių problemų sprendimui.“ – sako Paulius Rauba.
Pauliaus profesinė ir akademinė patirtis apima dvi sritis – socialinius mokslus bei duomenų mokslą/mašinų mokymąsi, o jau šį rudenį Paulius pradės tarpdisciplinines socialinių duomenų mokslo magistro studijas Oksfordo universitete.
Baigęs ekonomikos ir politikos studijas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, kur atidžiai nagrinėjo politinių, socialinių ir ekonominių reiškinių sąveiką, Paulius profesinės patirties sėmėsi dirbdamas didžiųjų duomenų įmonėje „Exacaster“ bei Luminor banke. Čia jis padėjo sudėlioti tolimesnę duomenų mokslo technologijų plėtros eigą bei įdiegti pirmus algoritmus, kuriuos banko darbuotojai jau naudoja sprendimų priėmimui.
Paulius taip pat dėsto duomenų analitiką, statistiką bei bazinius mašinų mokymosi algoritmus Vilnius Coding School ir Data School programavimo mokyklose. Paskaitose dalinasi žiniomis, kurių reikia norint persikvalifikuoti į duomenų analitiko sritį, ir džiaugiasi matydamas, kaip didžioji dalis jo buvusių studentų jau užima jaunesniųjų duomenų analitikų pozicijas, taip prisidedant prie ateities technologijų profesionalų ugdymo.
Studijų metais Paulius dalyvavo mainuose Pietų Korėjoje ir Japonijoje bei reprezentavo universitetą debatų turnyruose Europoje ir Azijoje.
Sukauptas žinias MJJ fondo stipendijos gavėjas išnaudoja kurdamas inovacijas, kurios integruoja jau minėtas socialinių mokslų ir duomenų mokslo sritis. 2019 m. Paulius subūrė komandą, su kuria sukūrė platformą „Nereus“ (daugiau skaitykite ČIA).
Ši platforma personalizuoja mokymąsi naudodama natūraliosios kalbos (natural language processing) ir neprižiūrimojo mokymosi (unsupervised learning) algoritmus. 2019 m. balandžio mėnesį idėja laimėjo pirmą vietą Microsoft dirbtinio intelekto konkurse „The Next AI Guardians“.
„Džiaugiuosi galėjęs diegti pažangius technologinius sprendimus tarptautinio lygio konkursuose bei įmonėse. Tokie sprendimai jau dabar įgyvendinami tiek privačiame, tiek viešame sektoriuje kur kas intensyviau nei prieš kelis metus, o ši tendencija, tikėtina, tik stiprės. Dėl to labai svarbu ugdyti lyderius, kurie turėtų ne tik verslo ar socialinių mokslų, bet ir technologinį išsilavinimą. Studijos Oksforde leis sustiprinti mano technologines žinias, jų pritaikomumą socialinių problemų sprendimui bei padės užmegzti glaudų ryšį su kitais idėjų kupinais lyderiais. Tai suteiks daugiau galimybių prisidėti prie būsimų skaitmeninių proveržių.“ – dalinasi Paulius.
Priimdamas MJJ fondo stipendiją Paulius įsipareigojo studijų metais savo žiniomis dalintis straipsniuose ir vaizdo dienoraščiuose. Po studijų Paulius ketina grįžti į Lietuvą, kur jis naudos studijų metais įgytas žinias.