MJJ fondas prisideda prie verslumo kultūros auginimo Lietuvoje ir šiais metais, ketvirtojo gimtadienio proga skelbė naują “MJJ Microloans” programą, skirtą smulkiems verslams ir socialiniams antrepreneriams kuriantiems Lietuvoje. Iš gautų 25 paraiškų atrinkti keturi laureatai, kurių verslo vystymui iš viso bus paskolinta 36 000 Eur su 1+ 6 mėn. EURIBOR metinėmis palūkanomis.
Viena iš laureačių – žiedinės mados platformos TEXTALE įkūrėja Viktorija Nausėdė. TEXTALE vystoma kaip praktinė žiedinė mados platforma aprangos pertekliaus surinkimui, paruošimui, perpardavimui, taisymui, atnaujinimui, perdirbimui ir vartotojų edukacijai. Įkūrėja su partnere siekia sukurti patogias galimybes vartotojams dovanoti ir parduoti savo nebedėvimus drabužius, pirkti kokybiškas puošmenas iš kitų spintų, o mados prekės ženklams – realizuoti gamybos broką, nelikvidus, klientų sugrąžintus naujus arba naudotus gaminius. TEXTALE vysto elektroninės ir fizinės prekybos kanalus, o plėtros vizija apima parduotuvių-studijų tinklą visoje Lietuvoje. Tad ir mikrokreditas bus naudojamas “Parduok su TEXTALE” programos vystymui, prekybos ir rinkodaros procesų skaitmenizavimui bei naujos parduotuvės atidarymui. „Vienas lietuvis kasmet sukaupia daugiau kaip 20 kg nebereikalingų drabužių ir tekstilės, kurios didžioji dalis vis dar patenka į mišrių komunalinių atliekų srautą ir nukreipiama deginimui arba šalinimui. Atsakingas pirkimas ir daiktų pakartotinis naudojimas – pirmieji prioritetai žiedinėje ekonomikoje, siekiant mažinti resursų švaistymą ir aplinkos taršą. TEXTALE siekia trinti ribas tarp naujo ir dėvėto, nes kokybiški daiktai verti galimybės džiuginti vėl ir vėl, taip visiems drauge mažinant mados ekologinį pėdsaką“, – dalinasi Viktorija.
Viktorija Nausėdė – socialinė verslininkė, žiedinės mados platformos TEXTALE įkūrėja. Dar Ekologijos ir aplinkotyros bakalauro studijų metu, pradėjus dirbti nevyriausybiniame sektoriuje, įtraukė darnaus vystymosi tema, kas lėmė tolimesnį tarpdisciplininių mokslų krypties pasirinkimą. Baigtos Darnaus valdymo ir gamybos magistro programos studijos nukreipė darbui pramonės ir kitų technologijų inovacijų projektuose. “Konsultuodama atliekų tvarkymo sistemų plėtrai, labai natūraliai priėjau prie klausimo, o ką darysime su nebedėvimais drabužiais? Ties šiais klausimais ir apsistojau. Žiedinės tekstilės ekonomikos platformos mintis apjungė viską: meilę madai, močiučių perduotus siuvimo ir rankdarbių įgūdžius, verslumą ir kūrybiškumą, analitinius gebėjimus, sukauptas žinias ir profesines kompetencijas”,- dalina Viktorija. https://textale.lt