#ŽiniosLietuvai: Ingrida iš Kembridžo apie virusus ir jų tyrimus

MJJ fondo projektas #ŽiniosLietuvai tampa platforma, kuri jungia užsienio ir Lietuvos universitetuose besimokančius studentus.

Kviečiame susipažinti su Ingrida Olendraite – Kembridžo universiteto doktorante, virusologe ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) molekulinės biologijos alumne.

Savo #ŽiniosLietuvai pranešime Ingrida kalba apie įvairias virusų rūšis, kas juos platina ir kodėl jau po 10 metų Lietuvoje galime sulaukti Maliarinių uodų! Bet svarbiausia – ką galime padaryti, kad taip neatsitiktų!

Ingrida taip pat viena iš pirmosios Lietuvoje ir Baltijos šalyse „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos iniciatorių. iGEM (International Genetically Engineered Machine competition) – tai prestižinis, didžiausias pasaulyje sintetinės biologijos konkursas universitetų studentams, rengiamas Bostone (JAV) nuo 2003 metų.

Jaunoji mokslininkė ne tik užsiima tyrimais, gilina savo žinias, bet kartu ir aktyviai prisideda prie mokslo populiarinimo skaitydama pranešimus įvairiuose renginiuose bei rašydama straipsnius žiniasklaidai.

Ingrida siunčia ir sąrašą papildomų šaltinių tiems kas norėtų pasidomėti plačiau:

+ Virusologų bendruomenė labai laiminga, turėdama labai gerą tinklalaidę, kurioje aptariamos įvairios mokslinės naujienos, o tas pats vedėjas Vincent Rachaniello turi ir Youtube kanalą, kuriame veda įvairauisas
paskaitas.

+ Mokslinis straipsnis su palyginimu, kuo MERS bei abu SARS virusai skiriasi nuo įprastų koronavirusų ir kodėl sukelia baisesnes ligas.

Viral Zone galite rasti labai sukoncentruotą informaciją apie jūsų ‘pasirinktą’ virusą.

+ Bei labai rekomenduoju naudoti Twitter, kur galima sekti įvairiausius mokslininkus ir taip labai anksti sužinoti kokybiškos naujos informacijos. Šiai dienai, labai rekomenduočiau epidemiologą Adam Kucharski.

+ Kembridžo universiteto paruoštas video apie 1918 gripo pandemiją.

Ir tikriausiai, jau daug kam atrastas: stalo žaidimas „Pandemic“ / „Pandemic legacy“.

Pažįstate kas galėtų būti kitas pranešėjas? Rašykite mums info@mjjfondas.lt mes susisieksime! Padėkime kurti Žinių Lietuvą.

MJJ fondo finansuojamos kryptys

Ukrainos mokslui

MJJ fondas skiria paramą doktorantūrą studijuojantiems ar ją baigusiems ir tyrimus tęsiantiems mokslininkams iš Ukrainos

Verslas

Investicija ir patirtimi prisidedame prie verslumo kultūros augimo Lietuvoje.

Žinios

Suteikiame galimybę gauti stipendiją magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose.

Mokslas

Užsienyje PhD baigusiems akademikams skiriame atlyginimo stipendijas ir kviečiame prisijungti prie Lietuvos universitetų.

MJJ fondo partneriai:

Kurkime Lietuvos ateitį kartu!